M.A.C. Matchmaster Fondöten SPF15

M.A.C. Matchmaster Fondöten SPF15
Her gün MAC fondötenlerinden kullanmıyorum ancak bir ara çok kullandım. Daha önce Face and Body ve Studio Fix Fluid kullandım hem de çok severek kullandım ama cildimin her dönemde onları kullanmayı bıraktığım bir dönemi var. Bazen gerçekten çok beğeniyorum bazen de cildimle bütünlşmediğini düşünüyorum. Sanırım dönem dönem cilt yapımız da değişiklik gösterebiliyor.

MAC Matchmaster Fondöten ten rengi ile bütünleşen, ten rengini gizlemek yerine ortaya çıkaran, görünüşte varlığı FARKEDİLMEYEN bir fondöten. Vaadi de bu ve bu vaadini gerçekten yapıyor.
Benim için uygun renk olan 1.5 numarasını aldım. Bu seride NC ya da NW gibi nitelendirilen renk sistemi yok çünkü bu fondötenler özel patentli ve mikro pigmentler sayesinde cildin kendi renk tonu ile bütünleşen ve cilt ışıltısını natürel bir hale getirmeye yarayan şeffaf kürelerden oluşuyor.Bu doğal makyajsız cildim. Lekeler, gözenekler, renk bozuklukları / dengesizlikleri sorun olarak tabir edilebilecek herşey mevcut.

Bu da MAC Matchmaster Fondöten 1.5 uygulanmış hali aradaki fark oldukça açık sanırım. Sadece fotograflarda cildimde duruşundan daha açık renkli çıktı onun da sebebi fondötenin içeriğindeki SPF. İçeriğinde SPF olan ürünler kullandığınızda flaşlı fotograf çekilirken cildiniz normal göründüğünden 1-2 ton daha açık gibi çıkar bunun sebebi SPF'nin ışığı daha da çok yansıtmasından kaynaklanır.

Orta örtücülükte bir fondöten olmasına rağmen benim tüm ihtiyacımı karşıladı. Ekstra bir parlama yapmadı ve cildimi oldukça güzel gösterdi. Ekstra kuru ciltler bu fondöteni uygulamadan önce mutlaka cildini çok çok iyi nemlendirmeli. Çoğu cilt tipine uyum sağlayabilecek ve ekstra yağlandırma ya da kuruma yapmayacak bir fondöten.
Çok beğendim benim için çok olumlu bir fondöten sanırım artık uzun bir süre bu fondöteni kullanmaya devam edeceğim...

Her ne kadar fondöten renklerini seçerken ellerimize denemek yanlış olsa da rengini gösterebilmek için fotografladım.

İçeriğini merak edenler fotografın üzerine bir kez tıklayıp fotografı büyütmeniz yeterli...

Bu tablo Studio Fix Fluid Fondöten baz alınarak hazırlanmış (çünkü en iyi ve en çeşitli renk skalası Stuio Fix Fluide ait) Studio Fiz Fluid Fondötende hangi renk kullanıyorsanız ya da MAC'in herhangi pudra/fondöteninde bu skaladan bakarak MAC Matchmaster renginizi bulabilirsiniz...

Sekiz saate kadar dayanıklı olan bu fondötenin açıktan koyuya tam 14 rengi var...


Son olarak bana renk konusunda ve tüm ilgisi ile benimle ilgilenen Özge Mua'ya burdan teşekkür ederim (:


10 yorum:

 1. Fondoten gerçekten çok iyi görünüyor, acaba yağlı ciltte parlama durumu nasıldır?

  YanıtlaSil
 2. çok beğendim,muazzam duruyor.güle güle kullan canım ;)

  YanıtlaSil
 3. toplu fondoten fotografları cok guzel :))

  YanıtlaSil
 4. canim fotolar süper olmus, nekadar büyük bir fark!! : )

  YanıtlaSil
 5. hem ogretmen olup hem blogger olmak cok cesurca ,demekkı sevılen bı hocasın ki,ogrencılerın arkanda...benım ogrencılerım olsa nasıl olurdu,blog'uma bı goz at bı hayal et=)

  http://www.bernabozkurt.com/

  sevgıler

  YanıtlaSil
 6. lansmanın olduğu günü cildinde bu fondotenmi vardı? ogün makyajın çok gzüeldi :))

  YanıtlaSil
 7. oncesi ve sonrasinda aradaki fark cok guzel gozukuyor. bir mac fani olarak hemen edinmeliyim. :)

  YanıtlaSil
 8. Fondötenin duruşu çok güzel görünüyor. Hiç MAC fondöteni kullanmadım, denemekte fayda var. :)

  YanıtlaSil