Nyx Round Gloss Swatch on Lips

Üşenme - Erteleme - Vazgeçme... Hergün bu sözler insanın aklında olmalı. Sürekli bi işi yaparım yaparım deyince o işi ya yapılması gereken zamandan çoook uzun zaman sonra yapıyorsunuz ya da hiç gerçekleşmiyor... Benim Nyx Gloss Yorum ve Swatchları da aynı şekilde. Daha önce kışın bu glossları aldığımda elimde ve şişelerinden gösterip bloga koymuştum. Planım ise kullanıp yorumlarını yazmaktı ama nerdeeeee? Ta ki dün gece blogdaki chat box da "gulsah" isimli okuyucudan yorum talebi gelene kadar. Teşekkürler Gulsah ((: Mesajı okuyunca kalktım yerimden hemen sürüp durdum rujları başladım fotograf çekmeye... 14 tane ruj için 70 kare foto çekmişim ... Işık denemeleri , el titremeleri derken geriye bu fotograflar kaldı umarım işe yararlar benden sonra almayı düşünenler için (:

Daha önce Nyx Glosslardan şurada ve şurada bahsetmiştim. Linkleri tıkladığınızda açılan tüm postlara yani yazılara bakarsanız bu rujları nerden ve ne kadara aldığımı görebilirsiniz. Bir de tekrardan elimin üstünde swatch yapmıyorum çünkü onuda şurada yapmıştım.


Benim için Olumlu Yönleri (+) ;
 • Renk çeşitliği çok fazla ve uygun fiyatlı
 • 2.5 ml bu da demek oluyor ki en azından bozulmadan bitirme şansınız var
 • Ben de alerji yapmadı. Özellikle aşağıdaki fotograflar için sürdüm çıkardım sürdüm çıkardım en ufak bir şikayet edeceğim bir durum olmadı.
Benim için Olumsuz Yönleri (-) ;
 • Yapış yapış bi gloss bu. Aslında glosslara neden yapış yapış diyip bunu bir de eksi özellik olarak gösteriyoruz bilmiyorum. Glossların hepsi yapış yapış. Saç yapışmayan gloss var mıdır acaba olsa bile farklı bir yapıdaki bir rujdur ancak. Glossların hepsi yapış yapışdır (:
 • Bazı renkler özellikle ışıltısız olanlar fırçasıyla sürerken iz bırakıyor. Ya da dudak çizgilerinin içine birikiyor. Duaklarında mimik çizgisi fazla olanlara bu ruju önermem. Çünkü mutlaka bir yol bulup, akıp içlerine dolacaktır.
 • Kokusu biraz değişik. Çok baskın olmamakla birlikte çok suni bir limon kokusu var. Bana biraz bulaşık deterjanını hatırlattı açıkçası ama dediğim gibi öyle dayanılmayacak cinsten değil yine de sadece ben biraz hassasım bu konuda...
 • Bir de bunu nasıl anlatsam bilemedim ama bazı renklerde özellikle Sparkle renginde fırçayı gloss tüpünden çıkardığınızda yanında minik minik damla şeklinde her yere sıçrayarak çıkıyor. Aslında bununla ilgili bir video çektim çok da güzel ve net göründü demek istediğim ama yinede isteyen olursa bloga koyarım çünkü çok da üstünde durulabilecek bir eksi özellik değil ...

Bunun haricinde fotolar aşağıda...

Işıltılı olanlar var ışıltısız olanlar var. Hepsinin detayını görmek için lütfen fotograflara tıklayınız ...


Frosted Red


Cafe Latte


Sparkle


Soap Opera Queen


24 Karet


Natural


Kiss


Honey


Sorbet


Ballerina PinkPink


Baby Pink


Peach


Strawberry
Benim en beğendiklerim ve almanızı tavsiye ettiklerim; Kiss, Peach, Strawberry, Frosted Red, Natural ve Soap Opera Queen.

Peach ve Strawberry tamamen aynı yapıda ve neredeyse aynı renk glosslar o yüzden tercih ederken sadece birini seçebilirsiniz. Natural ise dudakda çizgi çizgi dolan cinsten ama yine de çok hoş bir nude gloss olduğunu düşünüyorum. Diğer önerdiklerimin ise ışıltısı gerçekten çok hoş.

12 yorum:

 1. vauv süper bir yazı olmuş, emeğine sağlık vespacım. frosted red ve (sanırım) golden red renkleri vardı bende, çok da güzellerdi ama anneme vermiştim galiba, ortada yoklar uzun zamandır. honey ve coffee latte de ne güzel duruyor. strawberrye de bayıldım :)

  YanıtlaSil
 2. Anıtı dikilesi insansın biliyosun di mi, harika olmuş bu yazı ;)) Frosted red süper görünüyor bir de 24kt tam benlik görünüyor! Bayıldım ikisine de!

  YanıtlaSil
 3. frosted red e öldüm bittim çok gzl olmş fotolar vespacım;)

  YanıtlaSil
 4. Marjo; Çok teşekkür ederim (: eheh sil sür çek sil sür çek uzun sürdü (:

  JustMakeup; Çok teşekkür ederim beğenmene sevindim. 24kt için senden tepki geleceğini düşünmüştüm (:

  Gizemel; Tavsiye ederim denk gelirse al (:

  YanıtlaSil
 5. Hehe ne güzel tanımışız artık birbirimizi ;))

  YanıtlaSil
 6. Beautiful looks!
  I want a lot of these colours now.

  Michelle
  lipstickrules.com

  YanıtlaSil
 7. Ben Strawberry ve Peach'e bayıldımmmmmmmmm.

  YanıtlaSil
 8. Michelle; Thanks, I love them too (:

  Özgecim, ikisinin yapısı birbirinin aynısı ve renkler de birbirine çok benziyor alırsan tercih edersen sadece tekini almanı öneririm. Birbirlerine benzerliklerinden ötürü ...

  YanıtlaSil
 9. ayyy hepsi de çok güzel.zaten benim gibi simli,pullu,parıltılı şeyleri seven biri bunları nasıl olur da beğenmez ki :)

  YanıtlaSil
 10. renkler harika yahu!!!
  24 krt sanırım en cesur ve degisik olan rengi..

  YanıtlaSil
 11. Derya ; Evet güzeller ben de sevdim özellikle bu postu yaptıktan sonra.
  Hello Kitty; Evet epey iddalı ama yerine göre kullanıldığında güzel bir renk (:

  YanıtlaSil