Lush Herbalism Yüz Temizleyici

Lush Herbalism Yüz Temizleyicisi gerçekten güzel bir ürün. Lush markasının ürettiği benim için işe yarayan iyi bir yüz temizleyicisi diyebilirim. Ben bu ürünü denelde sabahları (tabi vakit bulursam) özellikle makyaj yapmadan önce kullanıyorum. İçinde az da olsa peeling etkisi yapacak kadar sertlikler var diyeyim. Ancak bir peeling sınıfına asla girmez. Sivilceli ciltlere kesinlikle önermiyorum. Tecrübe edilip ders alınmıştır (: Çok yumuşak bir temizleyici değil. İçinde pütürler var. Bu yüzdende sivilceleri zorlayarak temizlemeye çalıştığınızda sivilce mutlaka zarar görüyor ve yüzünüzde başka yere atlıyor. Böylece sivilcelenme çoğalıyor.
Bu ürünü kullananlardan bir kaç kişide daha duymuştum bu sivilcelenme sorununu. Sorun üründen değil ürünün yapısından kaynaklanıyor. Sivilce kurutma özelliği olmadığından bu tarz sorunlu ciltler için uygun değil pek. Bir de kullanıma hazırlaması biraz zahmetli. Ben bunun için cam bir kap kullanıyorum. (Ufak bir mumluk) Aşağıdaki fotograflarda kullanıma nasıl hazırladığımı göstermeye çalıştım.

Ürün ne vaat ediyor?
Normal, yağlı ve problemli ciltler için uygundur. Yoğun bitki, kepekli pirinç ve gül yaprağı karışımı ile cildinizi nazikçe temizler. Lekeler ve kusurların giderilmesinde yardımcı olur.

Benim için; Lekeler ve kusurların giderilmesine yardımcı olur demiş evet doğru ama kimyasal peeling etkisi beklemek lazım. Yer etmiş bi sivilce izini yok etmesini beklemek hayal olur ama ufak pullanmaları giderdiği bir kesin. Etkisini görmek için ciddi ve düzenli kullanım lazım. Cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda, yüzünüzü duruladığınızda yüzünüzde yumuşacık bir his bırakıyor. (Son fotografta ürün elimdeyken ıslak gibi görünüyor ama ıslaklıktan çok parlayan şey ürünün verdiği nemi sağlayan hafif bir yağ) Böylece cildi temizlerken kurutmuyor ve makyaj öncesinde ciltdeki pütürlerin gitmesine yardımcı olduğundan ve cilt hafif de olsa nemli olduğundan makyaja uygun oluyor.

Ürün Kullanımı; Bozuk Para büyüklüğündeki Herbalism'i ılık su ile karıştırarak krema haline getirin. Tüm yüze uygulayın ve ardından durulayın.

Benim için; Ürün kurumuş toprak gibi. Sürekli ufalanıyor bu yüzden ıslatıp kıvama getirmeden kullanmak mümkün değil. Fotograflarla anlatmaya çalıştım nasıl yaptığımı. Bu işlemi avucunuzda da yapmanız mümkün ancak su eğer fazla gelirse ürünün bi anda avucunuzdan akıp gitmesi an meselesi. Bu yüzden ufak bi kapta hazırlamak daha iyi. Bir de gerçekten 1TL büyüklüğündeki bozuk para kadar ürüne 2-3 damla su ile ıslatın önce. Ve suyu ürüne yedirin baktınız az geldi sizin süreceğiniz kıvama ondan sonra ekleyin. Ürün çok sulanırsa cilde yayması pek mümkün olmuyor.
Çok sulanırsada atmayın. Çabuk bir hamle ile tüm yüzünüze sürün ürünü ve yüzünüzde ovuşturmaya devam edin.

Kokusu; Kokusu biraz ot kokusunu andırsada güzel bir kokusu var (:

Benim için olumsuz Yönleri; Sivilce ile boğuşan ciltlere önermiyorum. Ya da aşırı hassasiyet gösteren ciltlere. Etkisi güzel olsada hazırlık aşaması bazen insanı kullanmaya üşendiriyor. Bir de Lushlarda sevmediğim bir konu var. Bu üründe de geçerli Üretildiği tarihden itibaren 2.5 aylık tüketim ömrü var. Lush'dan ürün alırken taze olmasına dikkat edin. Gerçi mağzada buna özen gösteriyorlar henüz tarihi bitmeye yakın bir ürün sattıklarını görmedim.

Ancak; Ben bazen özellikle Lush'dan aldığım ürünleri tarihinde bitiremeyebiliyorum. Eğer kokusunda ve yapısında bozukluk yok ise kullanmaya devam ettiğim oldu hatta bazı ürünlerinde ediyorum da. Ben yapıyorum ama siz yapmayın alerjik bir reaksiyona sebebiyet verebilir.


Boş bir cam kap ve Herbalism


Ürün henüz kuru iken


Bir kaç damla su ile ıslattğımda


Su ile ıslattıktan sonra macun kıvamına getirdim


Ta - da ; Kullanıma hazır (:

4 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş şekercim Herbalism çok merak ettiğim bir üründü. Testerını almış ama daha denememiştim, bugün bir deneyeyim bari :)

  Bir de bu yeni büyüklü küçüklü ve renkli yazış tarzına bayıldım! ;)

  YanıtlaSil
 2. Lush'ın ürünlerini seviyorum. Beklediğim sonuçlardan daha iyi etki verdiğinden seviyorum Lush'ı (:

  YanıtlaSil
 3. Canım herbalismin sivilce izleri üzerine etkisi var mı? :)

  YanıtlaSil
 4. Yani çok aşırı bir etkiden bahsedemem. Benim şakaklarımda sivilce izleri vardır. Hep de orda sivilce çıkar. Biraz sanki pürüzsüzleştiriyor düzenli kullanımda ama sonuçta hiç olmamış gibi yapamıyor ):

  YanıtlaSil