M.A.C DazzleGlass ve Hello Kitty "Kitty Kouture"

DazzleGlass Rujlar belkide MACin en güzel ışıltılı gloss rujları... Ama malesef bu zamana kadar hep bi koleksiyonla çıktılar piyasaya ama artık Dazzleglasslar line da sürekli olacaklar. Amerikada yeni koleksiyon çıktı bile. Bu koleksiyonla birlikte 18 renk geliyor. 15 tanesi kalıcı olacak 3 tanesi ise Limited Edition. Artık bu koleksiyonla birlikte 15 renk Dazzleglass hep lineda olacak. En baştan beri neden line da tutmadılar bu güzel glossları? Bence iyi bi satış politikası idi... Sürekli bitti bitecek diye daha çok almaya itti Dazzleglass sevenlerini...

Benim elimde olan 5 renk yılbaşında çıkan renkler... 1 tanesi ise Hello Kitty Kouture koleksiyonundaki "Kitty Kouture" renginde olan. Miss Dynamite ve Kitty Kouture haricinde kalan 4 renk az önce bahsettiğim 15 rengin içinde her zaman line da var olacaklar...

Lütfen daha yakından bakmak için üzerine tıklayın... 


Swatchları... Dudakta çok fazla belli edemedim fotograf çekerken o yüzden elimde göstermeyi tercih ettim....

Fotograflarda her ne kadar az belli olsada Date Night ve Baby Sparks mavi ışıltılı. (Baby Sparks çok çok daha az olmasına rağmen yinede var)

Kitty Kouture DazzleGlass Line Venus ile nerdeyse aynı diyebiliriz. Like Venus, Kitty Kouture'a göre daha pembemsi kalıyor. Diğeri ise daha şeffaf ve açık renk. Işıltı açısından birbirlerine çok benziyorlar.


Flaşsız Fotograf


Flaşlı Fotograf


Fırça yapısı...

Kitty Kouture üzerinde DazzleGlass yazısı yok! Yazmayı unuttular mı acaba :p


Herkes çok seviyor bu DazzleGlassları ama kendimce iyi yönlerini ve kötü yönlerini ayırmak istiyorum...

İyi Yönleri
 • Işıltısı harika.  Mac deki en güzel ışıltıya sahip gloss bence.
 • Fırçalı oluşu çok daha güzel sürülmesini sağlıyor. 
 • İster ruj üstüne isterseniz kendi başına sürün renkleri tam kıvamında.
 • Ruj renginizle çok alakasız bi rengini üst üste sürseniz bile çıkan sonuçlar her zaman çok iyi oluyor bence (:  karıştırın tüm renkleri (:
 • Yapış yapış hissi çok değil ama kesinlikle yağlı ve ağır bi hissi yok...
 • Dudakta normal bi glosstan çok daha kalıcı
 • Kokusu çok güzel
Kötü Yönleri
 • 1.92 gram olması nedeni ile aşırı çabuk bitiyor. İlk 2-3 kullanımdan sonra bile azaldığını görebiliyorsunuz. Kullanmaya kıyamıyorsunuz
 • Çok değil ama yine de yapış yapış bi hissi var. Gerçi yapış yapış olmayan gloss var mı ki gloss bu ruj değil ki (:
 • Lineda olmayışı kötü yön idi ama artık olacak 
 • İyi yönlerine ışıltısı harika dedim ama yinede sevmeyen olabilir içindeki ışıltılar bazı renklerde tek tek sayılabilecek gibi belirgin. İnci ışıltısısı gibi homojen bi ışıltı değil bahsettiğim minik minik simli diyebilirirz. Allık ve farda böyle simli bi ışıltı asla çekilmez ama bu glosslarda öyle durmuyor.

Kötü yönlerindeki aşırı çabuk bitmesine şöyle bi örnek verebilirim bugüne kadar en az 30 kez sürdüğüm PlushGlass hala yepyeni gibi dolu. Ama DazzleGlass kaç kez sürülmeye dayanır bilemiyorum (:
Işıltı açısından DazzleGlasslar çok güzel dedim ama bu fotograftaki glossların renkleri de ışıltılarını da çok beğeniyorum. Bir de aklımda "Pink Karat" almak var ama hala sıra gelmedi (:


Hello Kitty DazzleGlassın üzerindeki süsü çıkardım. Fotograf çekerken denedim yüzük oldu :p
Madalyonun üzerinde şeffaf folyo var taşları dökülmesin diye. Taşlar Swarovski ...
Uppppsss Yüzük parmağım DazzleGlass Kalınlığında eheheh ilgilenenlere duyrulur eheheh :p
En iyisi süsü çıkarıp bi köşede saklamalı...


Dikkat!!!


Hello Kitty DazzleGlass Kutusu Ve arkasındaki yazı

14 yorum:

 1. bayıldım ben bu yazıya, ellerine saglık gercekten cok yararlı ve ilham verici olmus..
  bu arada date night rengi favorim! :)

  YanıtlaSil
 2. vespacım bu harika bir haber;)dazzlegllassları bende merakla bekliyorum harika görünüyor.funtabulous rengi çok güzelmiş;)

  YanıtlaSil
 3. Harika bir yazı olmuş gerçekten, ellerine sağlık!

  Funtabulous.. Yeni geçti elime ama çoktan duygusal bir bağ oluşturdum bile;) Muhteşem bir dazzle, bakmak bile insana mutluluk veriyor!!

  Like Venus bende yok. Bişey kaçırıyo muyum sence? Arada aklım gidiyor ona da.

  YanıtlaSil
 4. Hello Kitty, Çok teşekkür ederim canım. Beğenmene sevindim ((: Date Night gerçekten çok kararında çok çok güzel hem kendi başına hemde diğer rujlar üstüne...

  Suna, gerçekten çok güzel iyiki yeni koleksiyonda da gelicek o renk...

  JustMakeup, gerçekten beğenmene sevindim. Bence DazzleGlassların ışıltıları hepsinin aynı değil. Baby Sparks ve Funtabulous arasında çok fark var mesela.
  Like Venus, Funtabulous ışıltısının sınıfında bi ara yine bi bak derim. Ben çok seviyorum ama malesf çabuk bitiyor diye kıyıpda kullanamıyorum ):

  YanıtlaSil
 5. Ayrıca söylemeyi unuttum Hello Kitty DazzleGlasslar "Kitty Kouture" ve "Dazzlepuss" MAC'in kendi internet satış sayfasında "coming soon" olarak görünüyor. Amerikada tanıdıklarınız varsa belki aldırabilirsiniz...

  YanıtlaSil
 6. dazzleglass'lar cok guzel, bende $u an sadece baby sparks ve kitty kouture var, ingilterede koleksyonun cikmasini bekliyemiyorum :) ayrica o kitty kouture'daki $eyi kolye ucu yada anahtarlikda yapabilirsin. x

  YanıtlaSil
 7. Bubblegarm, Türk olduğunu bilmiyordum türkçe okuyunca mesajını şaşırdım (:

  YanıtlaSil
 8. Vespacım müthiş bir yazı olmuş, ellerine sağlık!

  Hepsinin arasından Funtabulous favorim ;)
  Buaralar ben de sürekli Date Night kullanıyorum.. Normalde daha mavi ışıltılı olması gerekmiyor mu D.N'ın?? Bende öyle durmuyor :( Sanki gümüş simleri var gibi ama mavilik ı ıh.. Bir dazzleglassta mavi ışıltı varsa favorim o oluyor hep benim, niye bilmiyorum.. Ha ama dersen neden o zaman D.N kullanıyorsun da Funtabulous kullanmıyorsun, daha bi yaz gelsin diye bekliyorum, Funtabulousuma şimdilik kıyamıyorum :P

  Buarada HK Dazzleların tekrar çıkacak olmasına çok sevindim!! Yorumlara bakmayanlar olabilir, bence postunu da editlemelisin ;)

  YanıtlaSil
 9. blogumda SANA ödül var :)

  YanıtlaSil
 10. Canım harika olmuş çok bilgilendirici, ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 11. Cok guzel ve detaylı bi yazı olmus vespa eline saglık.

  YanıtlaSil
 12. Shopaholic, Sar, Tuguna çok teşekkür ederim beğenmenize gerçekten sevindim ((:

  YanıtlaSil
 13. cok güzel,özendirici ve bilgilendirici =)

  YanıtlaSil
 14. bence her rengi güzelve güzel bir yazı olmuş

  YanıtlaSil